Multichem Zinc & Castor Oil Ointment — 200g

As of 30 Sept 2026, Multichem Zinc & Castor Oil Ointment 200g is cheapest at Pak'nSave at $7.99 ($4.00/100 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $7.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $7.99 — currently $7.99 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.99
Average
$7.99
Highest
$7.99
Lowest ever
$7.99 · Sep '26
Highest ever
$7.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Multichem Zinc & Castor Oil Ointment

    Multichem Zinc & Castor Oil OintmentCheapest

    200g

    $4.00/100g$7.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Multichem Zinc & Castor Oil Ointment

    Multichem Zinc & Castor Oil OintmentCheapest

    200g

    $4.00/100g$7.99Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Multichem Zinc & Castor Oil Ointment 200g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $7.99 ($4.00/100 g).
What is the unit price of Multichem Zinc & Castor Oil Ointment 200g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $4.00/100g.
What is the lowest price ever for Multichem Zinc & Castor Oil Ointment 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Multichem Zinc & Castor Oil Ointment 200g is $7.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $7.99 at Pak'nSave.