Only Organic Iron Enriched Banana Porridge — 120g
As of 30 Sept 2026, Only Organic Iron Enriched Banana Porridge 120g is cheapest at Pak'nSave at $4.09 ($3.41/100 g) in New Zealand — about 15% below the 2-retailer average of $4.84.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $4.09 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $5.59 — currently $4.09 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $4.09
- Average
- $4.14
- Highest
- $5.59
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Only Organic | 120g | $4.09 | $3.41/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Only Organic | 120g | $5.59 | $4.66/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Only Organic Iron Enriched Banana Porridge 120g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.09 ($3.41/100 g).
- How much does Only Organic Iron Enriched Banana Porridge 120g cost?
- Prices range from $4.09 to $5.59 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $4.84.
- What is the unit price of Only Organic Iron Enriched Banana Porridge 120g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.41/100g.
- Which supermarkets sell Only Organic Iron Enriched Banana Porridge 120g?
- Only Organic Iron Enriched Banana Porridge 120g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Only Organic Iron Enriched Banana Porridge 120g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Only Organic Iron Enriched Banana Porridge 120g is $4.09 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $4.09 at Pak'nSave.
