The Collective Mango Greek Yoghurt — 900g
As of 1 Oct 2026, The Collective Mango Greek Yoghurt 900g is cheapest at Pak'nSave at $6.49 ($0.72/100 g) in New Zealand — about 17% below the 2-retailer average of $7.84.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.90 at Woolworths NZ (7 Jul); highest: $9.20 — currently $6.49 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $5.90
- Average
- $7.73
- Highest
- $9.20
16% below average
10 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Collective | 900g | $6.49 | $0.72/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| The Collective | 900g | $9.19 | $1.02/100g | In stock | 1 Oct | |
| The Collective | 900g | $7.79 | $0.87/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| The Collective | 900g | $9.15 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$6.49$0.72/100gBest
The Collective · 900g
$9.19$1.02/100g
The Collective · 900g
$7.79$0.87/100g
The Collective · 900g
$9.15
The Collective · 900g
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is The Collective Mango Greek Yoghurt 900g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $6.49 ($0.72/100 g).
- How much does The Collective Mango Greek Yoghurt 900g cost?
- Prices range from $6.49 to $9.19 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $7.84.
- What is the unit price of The Collective Mango Greek Yoghurt 900g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.72/100g.
- Which supermarkets sell The Collective Mango Greek Yoghurt 900g?
- The Collective Mango Greek Yoghurt 900g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for The Collective Mango Greek Yoghurt 900g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for The Collective Mango Greek Yoghurt 900g is $5.90 at Woolworths NZ (7 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $6.49 at Pak'nSave.
