Bundaberg Ginger Beer · NZ — 10 x375ml
Lowest recorded price: $3.39 at New World (30 Sept); highest: $17.99. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.01/100ml
- Average
- $0.01/100ml
- Highest
- $1.80/100ml
5230% above average
New World · 1LNow$0.53/100ml
New World · 375mlNow$0.90/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 15 Jul$0.51/100ml
Pak'nSave · 375mlLast seen 15 Jul$0.51/100ml
Pak'nSave · 10 x375mlLast seen 14 Jul$1.80/100ml
7 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bundaberg | 1L | $11.99 | $0.53/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Bundaberg | 375ml | $3.39 | $0.90/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Bundaberg | 1L | $11.39 | $0.51/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Bundaberg | 375ml | $11.39 | $0.51/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Bundaberg | 10 x375ml | $17.99 | $1.80/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Bundaberg | 375ml | $11.99 | — | In stock | 30 Sept | |
| Bundaberg | 10 x375ml | $17.99 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$11.99$0.53/100mlBest
Bundaberg · 1L
$3.39$0.90/100ml
Bundaberg · 375ml
$11.39$0.51/100ml
Bundaberg · 1L
$11.39$0.51/100ml
Bundaberg · 375ml
$17.99$1.80/100ml
Bundaberg · 10 x375ml
$11.99
Bundaberg · 375ml
$17.99
Bundaberg · 10 x375ml
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

BundabergBest
Pak'nSaveGinger Beer · 375ml$5.06/1L$11.39Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveGinger Beer · 1L$5.06/1L$11.39Last seen 15 Jul · not compared
New WorldGinger Beer · 1L$5.33/1L$11.99
New WorldGinger · 375ml$9.04/1L$3.39
Pak'nSaveGinger Beer · NZ · 10 x375ml$17.99/1L$17.99Last seen 14 Jul · not compared
Woolworths NZGinger Beer · 375ml$11.99
Woolworths NZGinger Beer · NZ · 10 x375ml$17.99Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Bundaberg Ginger Beer · NZ 10 x375ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Bundaberg Ginger Beer · NZ 10 x375ml is $3.39 at New World (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026.

