Vitasoy Soy Milk Calci-plus · NZ — 1L
As of 30 Sept 2026, Vitasoy Soy Milk Calci-plus · NZ 1L is cheapest at Pak'nSave at $3.89 ($3.89/1 L) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.89 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $5.09 — currently $3.89 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $3.89
- Average
- $3.89
- Highest
- $4.49
At the average price
11 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vitasoy | 1L | $3.89 | $0.39/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Vitasoy | 1L | $3.89 | $0.39/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitasoy | 1L | $5.09 | $0.51/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitasoy | 1L | $4.49 | — | In stock | 7 Julout of date · not compared |
$3.89$0.39/100mlBest
Vitasoy · 1L
$3.89$0.39/100ml
Vitasoy · 1L
$5.09$0.51/100ml
Vitasoy · 1L
$4.49
Vitasoy · 1L
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

VitasoyBest
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Vitasoy Soy Milk Calci-plus · NZ 1L cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.89 ($3.89/1 L).
- What is the unit price of Vitasoy Soy Milk Calci-plus · NZ 1L?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.39/100ml.
- What is the lowest price ever for Vitasoy Soy Milk Calci-plus · NZ 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Vitasoy Soy Milk Calci-plus · NZ 1L is $3.89 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.89 at Pak'nSave.