Bread & Butter Sourdough Wheat Unsliced — 850g

As of 30 Sept 2026, Bread & Butter Sourdough Wheat Unsliced 850g is cheapest at Pak'nSave at $9.69 ($1.14/100 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $9.69 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $9.69 — currently $9.69 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$9.69
Average
$9.69
Highest
$9.69
Lowest ever
$9.69 · Sep '26
Highest ever
$9.69 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Bread & Butter Sourdough Wheat Unsliced

    Bread & Butter Sourdough Wheat UnslicedCheapest

    850g

    $1.14/100g$9.69Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Bread & Butter Sourdough Wheat Unsliced

    Bread & Butter Sourdough Wheat UnslicedCheapest

    850g

    $1.14/100g$9.69Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Bread & Butter Sourdough Wheat Unsliced 850g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $9.69 ($1.14/100 g).
What is the unit price of Bread & Butter Sourdough Wheat Unsliced 850g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.14/100g.
What is the lowest price ever for Bread & Butter Sourdough Wheat Unsliced 850g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Bread & Butter Sourdough Wheat Unsliced 850g is $9.69 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $9.69 at Pak'nSave.