Golden Sun Cut Baby Corn · NZ — 425g
As of 30 Sept 2026, Golden Sun Cut Baby Corn · NZ 425g is cheapest at New World at $2.89 ($6.80/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.69 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $6.49 — currently $2.89 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.63/100g
- Average
- $0.69/100g
- Highest
- $6.33/100g
Pak'nSave · 425gNow$0.63/100gAll-time low
Pak'nSave · 425gNow$0.63/100gAll-time low
Pak'nSave · 1kgNow$0.65/100g
New World · 425gNow$0.68/100g
9 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Golden Sun | 425g | $2.69 | $0.63/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Golden Sun | 425g | $2.69 | $0.63/100g | In stock | 30 Sept | |
| Talley's | 1kg | $6.49 | $0.65/100g | In stock | 30 Sept | |
| Golden | 425g | $2.89 | $0.68/100g | In stock | 30 Sept | |
| Golden Sun | 425g | $2.89 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Golden Sun Cut Baby Corn · NZ 425g cheapest?
- New World has the lowest price at $2.89 ($6.80/1 kg).
- What is the unit price of Golden Sun Cut Baby Corn · NZ 425g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $0.68/100g.
- What is the lowest price ever for Golden Sun Cut Baby Corn · NZ 425g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Golden Sun Cut Baby Corn · NZ 425g is $2.69 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $2.89 at New World.


