Mrs Rogers Organic Ground Coriander Standard — 30g
As of 30 Sept 2026, Mrs Rogers Organic Ground Coriander Standard 30g is cheapest at New World at $3.79 ($1.26/10 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.69 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $3.79 — currently $3.79 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $12.60/100g
- Average
- $12.60/100g
- Highest
- $36.90/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mrs Rogers | 30g | $3.79 | $12.60/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Mrs Rogers | 10g | $3.69 | $36.90/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 10 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Mrs Rogers Organic Ground Coriander Standard 30g cheapest?
- New World has the lowest price at $3.79 ($1.26/10 g).
- What is the unit price of Mrs Rogers Organic Ground Coriander Standard 30g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $12.60/100g.
- What is the lowest price ever for Mrs Rogers Organic Ground Coriander Standard 30g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Mrs Rogers Organic Ground Coriander Standard 30g is $3.69 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.79 at New World.
