Anchor Trim Milk Powder — 1kg

As of 30 Sept 2026, Anchor Trim Milk Powder 1kg is cheapest at Pak'nSave at $16.39 ($1.64/100 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $14.69 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $16.39 — currently $16.39 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$14.69
Average
$14.69
Highest
$16.39
Lowest ever
$14.69 · Jul '26
Highest ever
$16.39 · Sep '26
Trend
Up 12%
12% above average

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Anchor

    AnchorCheapest

    Anchor Trim Milk Powder · 1kg

    $1.64/100g$16.39Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Anchor

    AnchorCheapest

    Anchor Trim Milk Powder · 1kg

    $1.64/100g$16.39Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Anchor

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Anchor Trim Milk Powder 1kg cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $16.39 ($1.64/100 g).
What is the unit price of Anchor Trim Milk Powder 1kg?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.64/100g.
What is the lowest price ever for Anchor Trim Milk Powder 1kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Anchor Trim Milk Powder 1kg is $14.69 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $16.39 at Pak'nSave.