Arnott's Barbecue Crackers — 175g

As of 29 Sept 2026, Arnott's Barbecue Crackers 175g is cheapest at Pak'nSave at $2.29 ($1.31/100 g) in New Zealand.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $2.29 at Pak'nSave (29 Sept); highest: $2.29 — currently $2.29 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.29
Average
$2.29
Highest
$2.29
Lowest ever
$2.29 · Sep '26
Highest ever
$2.29 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Arnott's

    Arnott'sCheapest

    Arnott's Barbecue Crackers · 175g

    $1.31/100g$2.29Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Arnott's

    Arnott'sCheapest

    Arnott's Barbecue Crackers · 175g

    $1.31/100g$2.29Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Arnott's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Arnott's Barbecue Crackers 175g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $2.29 ($1.31/100 g).
What is the unit price of Arnott's Barbecue Crackers 175g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.31/100g.
What is the lowest price ever for Arnott's Barbecue Crackers 175g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Arnott's Barbecue Crackers 175g is $2.29 at Pak'nSave (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.29 at Pak'nSave.