Pams Seafood Flavour Cat Kibble — 1kg
Lowest recorded price: $4.69 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.69. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.06/100g
- Average
- $0.50/100g
- Highest
- $4.69/100g
89% below average
New World · 100gLast seen 15 Jul$0.06/100g
Pak'nSave · 1kgLast seen 15 Jul$0.47/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$0.47/100g
Pak'nSave · 1kgLast seen 14 Jul$0.47/100g
9 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pams | 100g | $5.69 | $0.06/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pams | 1kg | $4.69–$5.15 | $0.47/100g–$0.52/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pams | 100g | $4.69 | $0.47/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pams | 1kg | $4.69 | $0.47/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$5.69$0.06/100g
Pams · 100g
$4.69–$5.15$0.47/100g–$0.52/100g
Pams · 1kg
$4.69$0.47/100g
Pams · 100g
$4.69$0.47/100g
Pams · 1kg
1 brand available
New World
Pak'nSave- 1

Pak'nSaveSeafood Flavour · 1kg$0.47/100g$4.69Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveSeafood Flavour Cat Kibble · 1kg$0.47/100g–$0.52/100g$4.69–$5.15Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSeafood Flavour · 100g$0.47/100g$4.69Last seen 15 Jul · not compared
New WorldSeafood Flavour · 100g$0.57/1kg$5.69Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Pams Seafood Flavour Cat Kibble 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Seafood Flavour Cat Kibble 1kg is $4.69 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.