Real Raw Whole Vannamei Prawns — 1.8kg

As of 30 Sept 2026, Real Raw Whole Vannamei Prawns 1.8kg is cheapest at Pak'nSave at $36.99 ($20.55/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $36.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $36.99 — currently $36.99 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$36.99
Average
$36.99
Highest
$36.99
Lowest ever
$36.99 · Sep '26
Highest ever
$36.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Real Raw Whole Vannamei Prawns

    Real Raw Whole Vannamei PrawnsCheapest

    1.8kg

    $20.55/1kg$36.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Real Raw Whole Vannamei Prawns

    Real Raw Whole Vannamei PrawnsCheapest

    1.8kg

    $20.55/1kg$36.99Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Real Raw Whole Vannamei Prawns 1.8kg cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $36.99 ($20.55/1 kg).
What is the unit price of Real Raw Whole Vannamei Prawns 1.8kg?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.06/100g.
What is the lowest price ever for Real Raw Whole Vannamei Prawns 1.8kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Real Raw Whole Vannamei Prawns 1.8kg is $36.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $36.99 at Pak'nSave.