Gopala Low Fat Natural Yoghurt — 100g
Lowest recorded price: $3.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $5.59. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.53/100g
- Average
- $0.53/100g
- Highest
- $3.99/100g
At the average price
Pak'nSave · 750gNow$0.53/100gAll-time low
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$0.53/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$0.53/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$0.64/100g
10 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gopala | 750g | $3.99 | $0.53/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Gopala | 100g | $3.99 | $0.53/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Gopala | 100g | $3.99 | $0.53/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Gopala | 750g | $3.99 | $0.53/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Gopala | 100g | $4.79 | $0.64/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Gopala | 100g | $4.75 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$3.99$0.53/100gBest
Gopala · 750g
$3.99$0.53/100g
Gopala · 100g
$3.99$0.53/100g
Gopala · 100g
$3.99$0.53/100g
Gopala · 750g
$4.79$0.64/100g
Gopala · 100g
$4.75
Gopala · 100g
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

GopalaBest
Pak'nSaveLow Fat Natural · 100g$0.53/100g$3.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveLow Fat Natural · 750g$0.53/100g$3.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveLow Fat Natural · 750g$0.53/100g$3.99
Pak'nSaveNatural Standard · 100g$0.53/100g$3.99Last seen 15 Jul · not compared
New WorldLow Fat Natural · 100g$0.64/100g$4.79Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZLow Fat Natural · 100g$4.75Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Gopala Low Fat Natural Yoghurt 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Gopala Low Fat Natural Yoghurt 100g is $3.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jun 2026.