Cadbury Roast Almond Chocolate Block Dairy Milk · NZ — 100g
As of 1 Oct 2026, Cadbury Roast Almond Chocolate Block Dairy Milk · NZ 100g is cheapest at New World at $6.99 ($3.88/100 g) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.49 at Woolworths NZ (1 Oct); highest: $7.00 — currently $6.99 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.49/100g
- Average
- $4.70/100g
- Highest
- $6.99/100g
New World · 100gNow$3.88/100gLow
Pak'nSave · 180gLast seen 15 Jul$3.27/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 14 Jul$3.27/100g
11 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cadbury | 100g | $6.99 | $3.88/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Cadbury | 180g | $4.49 | $2.49/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cadbury | 180g | $5.89 | $3.27/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cadbury | 100g | $5.89 | $3.27/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cadbury | 100g | $5.89 | $3.27/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cadbury | 180g | $3.49 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

CadburyBest
Woolworths NZDairy Milk Roast Almond · 180g$3.49
Pak'nSaveDairy Milk Roast Almond Chocolate Block · NZ · 100g$3.27/100g$5.89Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveDairy Milk Roast Almond Chocolate Block · NZ · 100g$3.27/100g$5.89Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveDairy Milk Roast Almond · 180g$3.38/100g$6.09Last seen 15 Jul · not compared
New WorldDairy Milk Roast Almond Chocolate Block · NZ · 100g$3.88/100g$6.99
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Cadbury Roast Almond Chocolate Block Dairy Milk · NZ 100g cheapest?
- New World has the lowest price at $6.99 ($3.88/100 g).
- What is the unit price of Cadbury Roast Almond Chocolate Block Dairy Milk · NZ 100g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $3.88/100g.
- What is the lowest price ever for Cadbury Roast Almond Chocolate Block Dairy Milk · NZ 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Cadbury Roast Almond Chocolate Block Dairy Milk · NZ 100g is $3.49 at Woolworths NZ (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $6.99 at New World.
