Ben's Original Egg Fried Rice Microwave Pouch — 250g
As of 30 Sept 2026, Ben's Original Egg Fried Rice Microwave Pouch 250g is cheapest at New World at $3.25 ($1.30/100 g) in New Zealand — about 1% below the 2-retailer average of $3.27.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.89 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $3.29 — currently $3.25 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $2.89
- Average
- $3.29
- Highest
- $3.29
7 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ben's Original | 250g | $3.25 | $1.30/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Ben's Original | 250g | $2.89 | $1.16/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ben's Original | 250g | $3.29 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ben's Original Egg Fried Rice Microwave Pouch 250g cheapest?
- New World has the lowest price at $3.25 ($1.30/100 g).
- How much does Ben's Original Egg Fried Rice Microwave Pouch 250g cost?
- Prices range from $3.25 to $3.29 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $3.27.
- What is the unit price of Ben's Original Egg Fried Rice Microwave Pouch 250g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.30/100g.
- Which supermarkets sell Ben's Original Egg Fried Rice Microwave Pouch 250g?
- Ben's Original Egg Fried Rice Microwave Pouch 250g is available at New World and Woolworths NZ.
- What is the lowest price ever for Ben's Original Egg Fried Rice Microwave Pouch 250g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ben's Original Egg Fried Rice Microwave Pouch 250g is $2.89 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.25 at New World.
