M&M's Milk Chocolate Pouch — Standard
As of 1 Oct 2026, M&M's Milk Chocolate Pouch Standard is cheapest at New World at $7.59 ($4.22/100 g) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.15 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $8.60 — currently $7.59 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.05/100g
- Average
- $3.75/100g
- Highest
- $4.49/100g
New World · 380gNow$2.89/100g
New World · StandardNow$4.22/100gLow
Pak'nSave · 180gLast seen 12 Aug$2.05/100g
Pak'nSave · 49gLast seen 15 Jul$4.39/100g
10 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M&M's | 380g | $8.59 | $2.89/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| M&M's | Standard | $7.59 | $4.22/100g | In stock | 1 Oct | |
| M&M's | 180g | $3.69 | $2.05/100g | In stock | 11 Augout of date · not compared | |
| M&M's | 49g | $2.15 | $4.39/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| M&M's | 180g | $7.59 | — | In stock | 1 Oct | |
| M&M's | 380g | $8.60 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

M&M'sBest
Pak'nSaveMilk Chocolate · 180g$2.05/100g$3.69Last seen 12 Aug · not compared
New WorldMilk · 380g$2.89/100g$8.59
New WorldMilk Chocolate Pouch · Standard$4.22/100g$7.59
Pak'nSaveMilk Chocolate Snack Bag · NZ · 49g$4.39/100g$2.15Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ180g$7.59
Woolworths NZchocolate share pack milk chocolate · NZ · 380g$8.60
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is M&M's Milk Chocolate Pouch Standard cheapest?
- New World has the lowest price at $7.59 ($4.22/100 g).
- What is the unit price of M&M's Milk Chocolate Pouch Standard?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $4.22/100g.
- What is the lowest price ever for M&M's Milk Chocolate Pouch Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for M&M's Milk Chocolate Pouch Standard is $2.15 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $7.59 at New World.
