Chesdale Colby Cheese Slices — 250g

As of 1 Oct 2026, Chesdale Colby Cheese Slices 250g is cheapest at Pak'nSave at $3.99 ($1.60/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.79 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $3.99 — currently $3.99 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.79
Average
$3.99
Highest
$3.99
Lowest ever
$3.79 · Oct '26
Highest ever
$3.99 · Jul '26
Trend
Steady
At the average price

6 prices recorded · 4 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Chesdale

    ChesdaleCheapest

    Chesdale Colby Cheese Slices · 250g

    $1.60/100g$3.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Chesdale

    ChesdaleCheapest

    Chesdale Colby Cheese Slices · 250g

    $1.60/100g$3.99Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Chesdale Colby Cheese Slices 250g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $3.99 ($1.60/100 g).
What is the unit price of Chesdale Colby Cheese Slices 250g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.60/100g.
What is the lowest price ever for Chesdale Colby Cheese Slices 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Chesdale Colby Cheese Slices 250g is $3.79 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.99 at Pak'nSave.

Categories