Maketu Pies Steak & Cheese Pie — 200g

As of 1 Oct 2026, Maketu Pies Steak & Cheese Pie 200g is cheapest at Pak'nSave at $5.49 ($2.75/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.49 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $5.49 — currently $5.49 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.49
Average
$5.49
Highest
$5.49
Lowest ever
$5.49 · Oct '26
Highest ever
$5.49 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Maketu Pies Steak & Cheese Pie

    Maketu Pies Steak & Cheese PieCheapest

    200g

    $2.75/100g$5.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Maketu Pies Steak & Cheese Pie

    Maketu Pies Steak & Cheese PieCheapest

    200g

    $2.75/100g$5.49Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Maketu Pies Steak & Cheese Pie 200g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $5.49 ($2.75/100 g).
What is the unit price of Maketu Pies Steak & Cheese Pie 200g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.75/100g.
What is the lowest price ever for Maketu Pies Steak & Cheese Pie 200g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Maketu Pies Steak & Cheese Pie 200g is $5.49 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.49 at Pak'nSave.

Categories